Wzdłuż Dunajca powstaje kolejny odcinek ścieżki rowerowej

Piątek, 17 lipca 2020 20:20

Kontynuacja trasy Velo Dunajec w Sromowcach Niżnych. Wzdłuż Dunajca powstaje kolejny odcinek ścieżki rowerowej.

Gmina Czorsztyn po raz kolejny stawia na walory przyrodnicze oraz aktywność. Przy współpracy ze Związkiem Euroregion Tatry w Nowym Targu oraz słowackim partnerem samorząd pozyskał dofinasowanie na kontynuację ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż Dunajca.


Jak argumentowano aplikując o środki „ (…) teren Gminy Czorsztyn umożliwia szereg wypraw rowerowych o różnym stopniu trudności. Zakończony odcinek trasy Velo Dunajec zostanie przedłużony wzdłuż Dunajca, co z punktu widzenia rowerzysty jest idealnym rozwiązaniem”.

W ramach realizacji projektu powstanie 563 m ścieżki rowerowo-pieszej, która rozpoczynać się będzie od kładki łączącej polsko-słowacki brzeg i będzie kontynuacją wybudowanej ścieżki Velo Dunajec. Partnerem całego przedsięwzięcia jest Czerwony Klasztor, który wspólnie z Gminą Czorsztyn zorganizuje rajd rowerowy, rozpoczynający się po stronie słowackiej, a którego meta zlokalizowana będzie na nowo wybudowanym odcinku trasy.


Całkowita wartość robót to ok. 221 300 zł, z czego dofinansowanie wynosi 90% kosztów kwalifikowanych (85 % to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020, 5 % stanowi budżet Państwa).

Prace w terenie wykonuje firma FUH Transkop s.c z Falsztyna. Planowany termin zakończenia robót budowlanych to lipiec br.

opr. Aneta Markus
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama