Otwarto Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej

Niedziela, 6 grudnia 2020 12:00

W sobotę w Klikuszowej otwarto trzeci w Polsce profesjonalny ośrodek narciarstwa biegowego - Centrum Narciarstwa Biegowego "Gorce", wybudowane przez gminę Nowym Targu.

Obiekt posiada 1,8 km trasy do narciarstwa biegowego styl klasyczny i łyżwowy o parametrach FIS do rangi zawodów krajowych z możliwością rozbudowy, 1,2 km trasy letniej nartorolkowej, oświetlenie, systemem sztucznego śnieżenia, zaplecze szatniowe, sanitariaty, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. W obiekcie docelowo ma również działać kawiarnia oraz baza na skiturowe wypady w Gorce.Koszt budowy ośrodka wyniósł około 12 mln zł, z czego Urząd Gminy Nowy Targ pozyskał 4 mln zł dotacji z Ministerstwa Sportu oraz 2 mln zł z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Obiekt będzie czynny codziennie w godzinach od 10. 00 do 20. 00. Bilet ulgowy kosztuje 5 zł, normalny 10 zł za 2h korzystania z tras.Organizatorzy pragną podziękować prezesowi PZN Apoloniuszowi Tajnerowi oraz władzom Polskiego Związku Narciarskiego za wsparcie tego projektu oraz Dawidowi Szelidze, radnemu gminy Nowy Targ, który był pomysłodawcą powstania centrum. Dziękują również przewodniczącemu Rady Gminy wraz z radnymi za wparcie, sołtys wsi Klikuszowa Czesławie Fic oraz radzie sołeckiej za życzliwość i wsparcie dla inwestycji, Wojciechowi Łukaszczykowi, który wykonał na obiekcie prace budowlane, firmie SuperSnow za wielkie wsparcie w procesie uruchamiania systemu śnieżenia obiektu oraz firmie Długa Polana za prace przy naśnieżaniu obiektu.

oprac. r/podhale24.pl/ UG Nowy Targ
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama