Wyciągi ruszyły - sezon ponownie otwarty

Sobota, 13 lutego 2021 09:28

Na terenie stacji narciarskiej w Jurgowie odbyło się oficjalne otwarcie, wznowionego po dłuższej przerwie, sezonu narciarskiego w Małopolsce i na Podhalu. - Oby nie było kolejnej przerwy - mówił Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Jak dodał, w Małopolsce jest 60 stacji narciarskich i ponad 160 kilometrów tras zjazdowych. - Zapraszamy wszystkich na narty do Małopolski, apelując przy okazji o zachowywanie zasad bezpieczeństwa - zaznaczył.

- Ważne jest pamiętać o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych, ale i o zdrowym rozsądku na stoku narciarskim, bowiem agresywne i niebezpieczne zachowania zagrażają najmłodszym - mówił asp. szt. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji, przypominając, że na stokach pojawią się policyjne patrole narciarskie.

- Gmina jest gotowa na przyjęcie turystów, stoki są naśnieżone, kwatery czynne, więc zapraszamy - dodał Andrzej Pietrzyk, wójt gminy Bukowiny Tatrzańskiej. - Proszę pamiętać, że jest to drugie otwarcie w tym sezonie. Wiemy, jakie warunki zostały postawione, więc jeśli nie będą przestrzegane, to za dwa tygodnie będzie lockdown może powrócić. Zachęcamy do wypoczynku, ale i apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa - dodał, wyrażając nadzieję, że z sezon potrwa do 15 marca.

r/ zdj. Michał Adamowski
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama