Grand Prix Rabki-Zdroju

Wtorek, 13 lipca 2021 08:55

W niedzielne popołudnie na starcie drugiego etapu wyścigu rowerowego dla dzieci Mini Podhale Tour w Rabce stanęło ponad 80 dziewczyn i chłopców. Zawody opóźniły się nieco ze względu na mocny deszcz, ale udało się je mimo to rozegrać.

Trasa zawodów zlokalizowana była w miasteczku komunikacyjnym w Parku Zdrojowym. Dzieciaki w wieku do lat 15 rywalizowały w kilku kategoriach. Najmłodsi zawodnicy, w wieku nawet 2 - 3 lat ścigali się na rowerkach biegowych, starsi na rowerach MTB lub uniwersalnych. Poza konkursem wystartować mogli chętni w wieku 16 lat i więcej.

Była to druga edycja cyklu tegorocznego Mini Podhale Tour. Pierwsze zawody Grand Prix Gminy Spytkowice odbyły się 27 czerwca, kolejne zaplanowano na 5 września w Czarnym Dunajcu i 11 września finał w Rabie Wyżnej.

Na stronie organizatora sprawdzić można wyniki zawodów w Rabce, poprzedniej edycji w Spytkowicach oraz klasyfikację generalną.

Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice natomiast współorganizatorami są Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej, Gmina Spytkowice, Gmina Rabka-Zdrój, Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu i Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

wo/ zdj. Piotr Kuczaj

Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama