Zima wraca na Kasprowy Wierch (zdjęcia)

Wtorek, 11 stycznia 2022 16:31

Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym od jutra stycznia narciarze będą mogli ponownie korzystać z trasy w Dolinie Gąsienicowej w ośrodku PKL Kasprowy Wierch.

Ostatnie cieplejsze dni w górach oraz na południu Polski były przyczyną zmniejszenia się pokrywy śnieżnej oraz poskutkowały zamknięciem trasy narciarskiej w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. Na szczęście zima wraca w Tatry i po korzystnych warunkach atmosferycznych oraz zaangażowaniu pracowników PKL narciarze ponownie będą mogli szusować na Kasprowym Wierchu. Trasa w Dolinie Gąsienicowej od 12 stycznia zostanie udostępniona narciarzom.

- Trasy narciarskie w ośrodku PKL Kasprowy Wierch są pokryte wyłącznie naturalnym śniegiem, dlatego decyzja o zamknięciu i otwarciu tras wynika z warunków pogodowych, które rządzą się swoimi prawami. Każdorazowo trasy narciarskie w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej odbierane są przez TOPR i TPN i od tych decyzji uzależniona jest możliwość ich otwarcia przez PKL. Na Kasprowym Wierchu ponownie warunki są dobre co oznacza, że zapraszamy narciarzy do jazdy na trasie w Dolinie Gąsienicowej – mówi Marian Szewczyk, dyrektor ds. operacyjno-technicznych PKL.


Gubałówka nie tylko dla narciarzy
Osoby odwiedzające zimą Zakopane mogą aktywnie spędzić czas również na Gubałówce i skorzystać z udostępnionej 300-metrowej trasy narciarskiej z wyciągiem orczykowym.

Na turystów spragnionych adrenaliny w ośrodku PKL Gubałówka czeka także specjalnie wyprofilowany ze śniegu zajazdowy tor snowguubing'owy. Po narciarskich akrobacjach warto również odwiedzić magiczną Krainę Światła, która znajduje się przy górnej stacji kolei na Gubałówkę. Dodatkowo wzniesienie jest idealnym miejscem, by podziwiać panoramę Tatr oraz Zakopane, które z Gubałówki wygląda spektakularnie.

Trasy narciarskie na Palenicy
W Szczawnicy narciarze mogą spróbować swoich sił na trasach o różnym stopniu zaawansowania. Od łatwych – Szafranówka 1 – po rodzinne – Palenica 2 – aż do trudnych – Palenica 1 i Szafranówka 2.

Białe szaleństwo na Jaworzynie Krynickiej
Miłośnicy narciarstwa i snowboardu w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka będą mogli skorzystać z udostępnionych tras: głównej o długości 2600 m, trasy nr 2 o długości 900 m, trasy nr 3 o długości 700 m oraz trasy nr 6 o długości 1050 m, która dostępna jest także po zmroku. Najmłodsi amatorzy białego szaleństwa będą mogli spróbować swoich sił na wyciągu szkoleniowym Żółwik. Osoby nieposiadające swojego sprzętu mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz centrum testowego Rossignol.

Mosorny Groń czeka na narciarzy
W ośrodku na Mosornym Groniu narciarze mogą skorzystać z 1,5 km trasa. Przez całą zimę stok jest profesjonalnie przygotowywany i oświetlony na całej długości, co oznacza, że amatorzy sportów zimowych mogą z niego korzystać również w godzinach wieczornych.

Zimowe szaleństwo na Górze Żar
Ośrodek PKL Góra Żar narciarzom oferuje trasę zjazdową o długości 1600 m. Łagodna część trasy wynosi 300 m długości i znajduje się w górnym odcinku. W tym sezonie zimowym można również skorzystać z nowego wyciągu orczykowego o długości 600 m, obsługujący dodatkowo narciarzy i snowboardzistów w środkowej części trasy.

PKL Bezpieczny adres
Ośrodki i koleje Grupy PKL działają w reżimie sanitarnym dostosowanym do aktualnych wymogów. Klientów i pracowników obowiązuje zasłanianie nosa i ust, zachowanie wymaganego dystansu i dezynfekcja rąk. W ośrodkach PKL prowadzona jest regularnie dezynfekcja powierzchni wspólnych, wagonów, biletomatów, terminali płatniczych. PKL rekomenduje rezerwację biletów z wyprzedzeniem na wybrany dzień i godzinę poprzez sklep internetowy PKL.

mat. prasowe, zdj. Marcin Szkodziński
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama