Czołówka Pucharu Europy FIS zmierzy się w Białce Tatrzańskiej

Piątek, 11 lutego 2022 09:08

Już dziś rozpoczynają się zawody Pucharu Europy FIS w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air, które do jutra potrwają w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska.

Do startu zgłoszonych jest przeszło 80 zawodników i zawodniczek z 20 państw, w tym reprezentanci: Austrii, Australii, Belgii, Chorwacji, Czech, Finlandii, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Polski, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji i Włoch.

W Białce Tatrzańskiej pojawi się czołowa 10 narciarzy rywalizujących w Pucharze Europy FIS Big Air. Na skoczni zboczymy m.in. lidera klasyfikacji generalnej Timothe Sivignona z Francji i zajmującego obecnie drugie miejsce Adriena Vaudaux ze Szwajcarii. Do walki o miejsce na podium z pewnością będzie chciał się włączyć Szwed Oliver Movenius, triumfator ostatnich zawodów Pucharu Europy w La Clusaz i Mistrz Szwecji Big Air z 2021 roku.

Wśród snowboardzistów wśród faworytów wymienić można z pewnością Włocha Leo Framarina, zwycięzcę pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Europy FIS w Crans Montana. Do walki o miejsca na podium włączą się zapewne Nick Puenter ze Szwajcarii czy Chorwat Tino Stojak, wielokrotny triumfator zawodów Pucharu Europy i zwycięzca z Białki Tatrzańskiej z 2019 roku.

Zawody rozegrane zostaną w ramach 19. edycji Garmin Winter Sports Festival, a na skoczni zobaczymy również specjalistów od rowerowego freestyle'u m.in. jednego z czołowych zawodników na świecie - Szymona Godźka.

Sobotni finał zmagań narciarzy, snowboardzistów i rowerzystów oglądać będzie można NA ŻYWO na kanale YouTube i stronach wydarzenia.

Materiały prasowe, oprac. /r
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama