Sezon narciarski otwarty! (zdjęcia)

Niedziela, 20 listopada 2022 16:45

Pierwsze szusy w nowym narciarskim sezonie miały już dziś miejsce na wyciągu narciarskim UFO w Bukowinie Tatrzańskiej.

Od razu pojawili się chętni narciarze i snowboardziści - powiedział portalowi podhale24.pl, który jako pierwszy poinformował o rozpoczęcia sezonu Andrzej Stasik, właściciel Wyciągu Narciarskiego UFO. - Narciarstwo jest tylko 3-4 miesiące w roku. Gdyby było cały rok, to może tak by nie tęsknili. Poza tym to bardzo dobra forma aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Jak przypomina podhale24.pl, to już kolejny rok z rzędu kiedy to wyciąg narciarski UFO w Bukowinie Tatrzańskiej jako pierwszy udostępnił przygotowana trasę narciarska. Pomogła w tym roku pogoda.

- Wystarczyły dwa dni śnieżenia. Otwartą mamy połowę trasy, czyli 200 metrów. W przyszłym tygodniu drugie 200 m otworzymy we wtorek, bo śnieg już mamy, trzeba go tylko rozepchać - informuje Andrzej Stasik. - Już we wrześniu dzwonili kiedy będziemy otwarci. Mamy też kamery on-line, więc ci najbardziej spragnieni jazdy obserwowali i przyjechali. Byli Słowacy, byli miejscowi, ale też byli narciarze z Krakowa, bo rano dzwonili, czy mogą przyjechać

Na nartach będzie już można pojeździć codziennie nawet do godziny 18-20, zależnie od frekwencji na stoku.

ms/
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama