Gdzie na narty w ten weekend?

Sobota, 17 grudnia 2022 09:42

W ten weekend swoje stoki otwierają kolejne ośrodki należące do projektu wspólnej karty Tatry Super Ski. W ramach superskipass’u, tej zimy będzie można szusować na 18 stacjach narciarskich - 15 w Polsce oraz 3 na Słowacji. Sezon rozpoczyna się także na Jaworzynie Krynickiej, na stacji narciarskiej CzorsztynSki, w Czarnym Groniu oraz w Wierchomli.

Dziś rozpoczyna się sezon na stacji narciarskiej Jurgów Ski. W sobotę na miłośników nart i snowboardu otworzą się ośrodki Czorsztyn Ski Kluszkowce (Kluszkowce), Stacja Narciarska Suche (Poronin), Polana Szymoszkowa (Zakopane), Harenda (Zakopane), Długa Polana (Nowy Targ), Witów Ski (Witów), a także jeden z trzech słowackich ośrodków Tatry Super Ski – Bachledka Ski and Sun (Ždiar).

Szusować można już na Kotelnicy Białczańskiej (Białka Tatrzańska), Stacji Narciarskiej GrapaSki (Czarna Góra), Stacji narciarskiej Rusiń-Ski (Bukowina Tatrzańska), Kaniówce (Białka Tatrzańska) oraz ośrodku BANIA SKI (Białka Tatrzańska). Cennik, jak i więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: tatrysuperski.pl.

CzorsztynSki

W sobotę rusza także stacja narciarska Kompleks Beskid w Spytkowicach oraz wyciągi w Wierchomli. Sezon zimowy rozpoczynają też kolejne ośrodki Grupy Pingwina: Skolnity Ski & Bike Park oraz Czarny Groń.

Jaworzyna Krynicka/ zdj. PKL

Od 17 grudnia miłośnicy białego szaleństwa będą mogli skorzystać z udostępnionych tras narciarskich w ośrodku Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej. Nowością w ośrodku jest tutaj 6-osobowa kolej krzesełkowa - najnowocześniejsza kanapa narciarska w Polsce. W ośrodku do dyspozycji narciarzy będą trasa nr 1 o długości 2600 m, trasa nr 3 mierząca 700 m oraz trasa szkoleniowa na szczycie. Zostanie otwarta również trasa nr 2 (1000m).  Na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 6 tras zjazdowych o łącznej długości 10 km. Skipassy można rezerwować na stronie www.sklep.pkl.pl. 

Na nartach szusować można już można na obu stacjach w Tyliczu (Master-Ski i Tylicz-Ski) i w Krynicy (Słotwiny Arena i Słotwiny-Ski). W okolicach Nowego Sącza czynny jest już ośrodek Cieniawa-Ski a krakowianie na narty mogą wybrać się do Kasiny Wielkiej lub do Harbutowic.

opr.s/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama