Najstarsza impreza, najmłodsi snowboardziści czyli OSCYP 2023 zaprasza

Czwartek, 26 stycznia 2023 10:46

Już w ten weekend na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej odbędą się najstarsze i największe zawody snowboardowe w Polsce – OSCYP i OSCYPEK

Największe i najstarsze zawody snowboardowe w Polsce powracają, zapraszając do zabawy także najmłodszych fanów snowboardingu. Wszystkie konkurencje w ramach Oscypa, a także młodszego Oscypka rozegrane zostaną w sobotę, 28 stycznia 2023 r. na stokach Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. Organizatory zapowiadają obsadę najlepszych polskich zawodników, a także wiele innych atrakcji na śniegu przygotowanych dla wszystkich fanów snowboardu.

Oscyp odbędzie się w tym roku po raz 14., co czyni go najstarszymi zawodami snowboardowymi w Polsce. – Założeniem było, aby stworzyć imprezę, która nie będzie typowymi zawodami sportowymi, gdzie najważniejsze są punkty, start, meta i medale, tylko wydarzenie, na którym zawodnicy będą się wzajemnie dopingowac i przybijać sobie piątki – przekonuje Rafał Wielgus, fotograf i snowboardzista, jeden z pomysłodawców i głównych organizatorów wydarzenia.
- Ważne było, aby oddać snowboardingowi to, co on daje nam i zawodnikom. Ducha zajawki, a nie rywalizacji. Tu chodzi o pasję i styl życia, a nie o puchary i medale – dodaje Łukasz Kosmowski z Burton Polska, który wspólnie z Rafałem od początku organizuje imprezę.

OSCYPEK zaprasza najmłodszych
Tegoroczna formuła wydarzenia skumulowana została do jednego dnia, podczas którego wystartują zarówno najmłodsi, jak i dorośli zawodnicy w kategorii PRO. OSCYPEK, czyli zawody dla dzieci rozpoczną się od samego rana i potrwają do godzin popołudniowych. Mali snowboardziści startować będą w dwóch kategoriach – mini slalomie oraz junior snowparku. Zapisy do Oscypka odbywają się online, a formularz dostępny jest pod linkiem: https://forms.gle/GE28d7VHufnmiRdPA. Warto się pośpieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a zainteresowanie ogromne. – Organizując po raz pierwszy zawody dla dzieci spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, jednak nie sądziliśmy, że otrzymamy aż taki odzew. Ta nowa fala zajawkowiczów napawa nas radością, optymizmem i wiarą w to, że polski snowboarding najlepsze lata ma jeszcze przed sobą – podkreśla Łukasz Kosmowski.

OSCYP w świetle reflektorów
Gdy rywalizację zakończą najmłodsi, już po zmroku, na śnieżną arenę wkroczą zaproszeni do udziału zawodnicy, którzy zmierzą się w konkurencji freestyle, na specjalnie przygotowanym pod zawody układzie przeszkód, na które składać się będą poręcze i skocznie. Nowością w tym roku będzie wieczorowa pora rozgrywania tej konkurencji. – Zmieniając formułę postawiliśmy na wieczorne zawody, które odbędą się przy sztucznym oświetleniu. Dzięki technicznemu wsparciu do VARTA, będziemy w stanie doświetlić cały setup, a zawody zyskają na widowiskowości – tłumaczy Rafał Wielgus. Wśród zawodników jak zawsze pojawią się najlepsi polscy snowboardziści, z olimpijczykiem Michałem „Brelokiem” Ligockim czy gwiazdą światowego snowboardingu Wojtkiem „Gniazdem” Pawlusiakiem na czele. Na liście startowej zamelduje się wielokrotny uczestnik i finalista Oscypa Mateusz „Zielony” Zielonka czy też obecni lub byli reprezentanci naszego kraju na arenie międzynarodowej, czyli Krzysiek Owczarek, Janek Jaromin oraz Kamil Knop. Zawody komentować będzie trójka doświadczonych prowadzących, w osobach Macieja „Stacha” Stasiaka, weterana polskiej sceny snowboardowej, Michała Wójcika, snowboardzistę i członka kabaretu AniMruMru oraz Mateusza „Zwierza” Małysę, który jak nikt inny potrafi nazwać każdą ze skomplikowanych ewolucji.

Dla kibiców przybyłych na białczański stok czekać będą także dodatkowe atrakcje w postaci centrum testowego Burtona, w którym dostępne będą do przetestowania najnowsze deski amerykańskiego producenta, wspierany przez Góralki BURTON Riglet Park, w którym najmniejszy dzieci pod okiem Pana Wafelka będą mogły spróbować sił na dostosowanym do ich potrzeb sprzęcie, oraz wiele konkursów i zabaw z nagrodami, przeprowadzanych przy akompaniamencie muzyki granej przez dj-ów.

- Zapraszamy wszystkich miłośników snowboardu i zimy do Białki Tatrzańskiej w sobotę 28 stycznia. Zarówno do wzięcia udziału w Oscypku, jak i kibicowania zawodnikom podczas wieczornych zawodów. Gwarantujemy, że dobrego widowiska i zabawy w najlepszym snowboardowym stylu nie zabraknie – przekonuje organizator.

Szczegółowy program imprezy w Co Gdzie Kiedy

źródło: mat. prasowe organizatora

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama