Akcja "Bezpieczny Stok" w Spytkowicach (zdjęcia)

Czwartek, 17 stycznia 2013 19:52

Stacja Narciarska "Beskid" przyłączyła się do kampanii społecznej "Bezpieczny Stok" mającej na celu kształtowanie prawidłowych zachowań podczas uprawiania sportów zimowych, w szczególności na stokach narciarskich i w górach.

Akcja "Bezpieczny Stok" wpisana została w cykl imprez "Wesołe ferie z Kompleksem Beskid" przygotowanych przez właścicieli stoku oraz PSNiT przy współpracy m.in. z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Spraw Wewnętrznych, a także ratownikami GOPR,TOPR i Policją.

W programie imprezy znalazły się: pokazy ratownictwa zimowego, nauka pierwszej pomocy z ratownikami, nauka zasad i bezpiecznych zachowań na stoku z instruktorami, testy i konkursy z nagrodami. Wśród uczestników zabawy rozdawano komiksy "Bezpieczny stok", przypominano "dekalog narciarza", omawiano zasady akcji "Lawinowe ABC".

Duży nacisk położono na zachowanie na stoku, a także na zasady przygotowania się do sezonu zimowego.

- Podczas akcji uczestnicy quizów wygrali wiele kasków, bo bezpieczeństwo na stoku jest najważniejsze - mówi Sylwia Groszek , rzecznik prasowy Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych.

- Stok musi być bezpieczny, wszystko odpowiednio przygotowane, co zapewnia komfort aktywnego wypoczynku. Stacja narciarska musi spełniać wszystkie standardy. Tak właśnie jest u na w Spytkowicach - podkreśla Stanisław Majchrowicz, właściciel SN "Beskid".

- Zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Kompleks Beskid. Już wkrótce wielki karnawał na śniegu, Grand Prix o puchar BeskidSki i wiele innych. Z tych okazji przygotowaliśmy wiele konkursów z nagrodami - zapowiadają organizatorzy.

Źródło: organizator, opr.s/ zdj. Marcin Brzózka
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama