Puchar Europy FIS w slalomie kobiet na Harendzie - zwyciężyła Michela Azzola (zdjęcia)

Piątek, 1 lutego 2013 20:58

ZAKOPANE. Zakończyły się zawody Pucharu Europy FIS w slalomie kobiet rozgrywane na stoku Harenda. Najszybsza w dwóch przejazdach była reprezentantka Włoch Michela Azzola, drugie miejsce zajęła Mona Loeseth z Norwegii, a trzecie ex aequo Veronika Staber z Niemiec, Magdalena Fjaellstroem ze Szwecji i Sarah Pardeller z Włoch.

Mimo trudnych warunków panujących od kilku dni w Zakopanem organizatorom z Tatrzańskiego Związku Narciarskiego udało się przygotować trasę na drugi dzień Pucharu Europy FIS w slalomie kobiet na Harendzie. Kilkadziesiąt zawodniczek z całego świata stanęło dziś rano na starcie najważniejszych międzynarodowych zawodów w narciarstwie alpejskim rozgrywanych w Polsce.

W pierwszym przejeździe najlepszy czas (55.87 s) uzyskała reprezentantka Szwecji Charlotta Saefvenberg. Druga była aktualna liderka Pucharu Europy w slalomie Petra Vlhova ze Słowacji. Trzecie miejsce zajęła Mona Loeseth z Norwegii.

W drugim przejeździe trasa sprawiała zawodniczkom nieco więcej trudności, dodatkowo pierwsza 30. startowała w odwrotnej kolejności do miejsc zajmowanych po pierwszym przejeździe, naturalnie doszło więc do przetasowań.

Najszybsza w dwóch przejazdach okazała się być Michela Azzola, która wskoczyła na najwyższe miejsce na podium z 10. pozycji (pierwszy przejazd - 57.43 s, drugi przejazd - 52.53 s)!

- Jestem bardzo szczęśliwa. Po pierwszym przejeździe zajmowałam dosyć odległą pozycję, ale udało się pojechać szybko i wygrać. Warunki były trudne, ale organizatorzy bardzo dobrze przygotowali stok - powiedziała na mecie zwyciężczyni.

Swój wynik poprawiła także Norweżka Mona Loeseth, która zakończyła zawody na drugiej pozycji (pierwszy przejazd - 56.30, drugi przejazd - 53.82). Ona także nie kryła zadowolenia - „To mój najlepszy wynik w Pucharze Europy. W tym roku dopiero drugi raz staję na podium, dlatego z pewnością tym co zapamiętam z Zakopanego najbardziej będzie właśnie to drugie miejsce. Dla mnie pierwszy przejazd był łatwy bo startowałam jako 4. W drugim jechałam jako 28. i tutaj walka toczyła się do samego dołu!”

Na trzecim miejscu zakończyły zawody ex aequo Veronika Staber z Niemiec, Magdalena Fjaellstroem ze Szwecji i Sarah Pardeller z Włoch (łączny czas dwóch przejazdów - 1.50.15).

- Staramy się wracać do Polski co dwa lata. Organizatorzy za każdym razem doskonale się spisują i nawet w tym roku, kiedy nie mieliśmy szczęścia do pogody, udało się świetnie przygotować trasę. Oczywiście planujemy powrót do Zakopanego za dwa lata - zapowiada Janez Flere, koordynator Pucharu Europy FIS w slalomie kobiet.

Wyniki:
1. AZZOLA Michela ITA
2. LOESETH Mona NOR
3. STABER Veronika GER
3. FJAELLSTROEM Magdalena SWE
3. PARDELLER Sarah ITA
6. BENZONI Marta ITA
7. WIKSTROEM Emelie SWE
8. GISIN Michelle SUI
9. VLHOVA Petra SVK
10. FILSER Andrea GER
11. SCHMOTZ Marlene GER
12. WALLNER Marina GER
13. SIEBENHOFER Ramona AUT
14. SCHNEEBERGER Rosina AUT
15. LAVTAR Katarina SLO
16. BUCIK Ana SLO
17. POESENDORFER Beatrice AUT
18. SOPPELA Merle FIN
19. IGNJATOVIC Nevena SRB
20. HUEBNER Monica GER
...
34. KLUSAK Magdalena POL

źródło: organizator, opr.s/ zdj. Michał Adamowski
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama