Trwa rywalizacja alpejczyków

Wtorek, 19 lutego 2013 20:37

W miniony weekend rozegrane zostały kolejne nami kolejny zawody z cyklu Mistrzostw Polski Amatorów i AZS Winter Cup. Tym razem niemal 120 zawodników reprezentujących sekcje sportowe najlepszych polskich uczelni wyższych ścigało się ze sobą w Zawoi. Z kolei amatorzy narciarstwa alpejskiego mieli szansę rywalizacji na stoku Palenica w centrum Szczawnicy.

Podczas piątkowych eliminacji o Akademicki Puchar Polski rozegranych w ośrodku Mosorny Groń w Zawoi nie było większych niespodzianek. Faworyci nie zawiedli, a co za tym idzie czołowy układ tabeli nie uległ zmianie. Kuba Ilewicz wygrał obie konkurencje z bezpieczną przewagą czasową nad kolejnymi zawodnikami. Karolina Klimek uległa jedynie w slalomie gigancie dobrze dysponowanej tego dnia Katarzynie Leszczyńskiej. W slalomie Karolina pewnie zwyciężyła nad drugą Klaudią Górecką.

Niezagrożonym liderem cały czas pozostaje Ilewicz, który powiększył w Zawoi jeszcze bardziej swoją przewagę nad Klimek i wyprzedza ją aż o 220 punktów. Były to już ostatnie eliminacje w zawodach AZS Winter Cup. Przed zawodnikami już tylko finał tegorocznej imprezy, który odbędzie się za dwa tygodnie na Harendzie w Zakopanem.

W Szczawnicy na starcie eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów PZN stawiło się ponad 100 zawodników, którzy przyjechali z całego kraju, aby rywalizować ze sobą w sportowej atmosferze. „Slalom był bardzo wymagający dla wszystkich narciarzy, a trasa pomimo trudnych warunków śniegowych dobrze przygotowana przez organizatorów”, jak komentuje Maciej Komorowski, zwycięzca w kategorii mężczyzn w wieku 36-45 lat.

Były to 7 zawody spośród 10 zaplanowanych w tej zimy. Przed alpejczykami jeszcze trzy starty: w Dolnej Morawie, na Stożku w Wiśle oraz na Długiej Polanie w Nowym Targu. Po zakończeniu eliminacji najlepsi zawodnicy spotkają się w kwietniowym finale na Kasprowym Wierchu.

Poniżej wyniki pierwszych trójek w poszczególnych kategoriach:

Kobiety 46 lat i starsze: Sobolska Małgorzata, Kotańska Małgorzata, Jadwiga Gołda
Kobiety 36 - 45 lat: Lubowiecka Oksana, Ledzinaska Julita, Rodak Iwona
Kobiety 18 - 35 lat: Buczek Anna, Pluta Olga, Bulanda Aleksandra
Mężczyźni 56 lat i więcej: Smetana Marek, Bąk Tadeusz, Skrzypczyński Zbigniew
Mężczyźni 46 - 55 lat: Wsół Krzysztof, Misniakiewicz Tomasz, Płoskonka Wojciech
Mężczyźni 36 - 45 lat: Komorowski Maciej, Majcher Grzegorz, Ptak Bartłomiej
Mężczyźni 18 - 35 lat: Skrzypczyński Marek, Waśniowski Tomasz, Komorowski Karol

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na www.tauronbachledaski.pl

Andrzej Lesiewski, zdj. M. Polczyk
komentarze
reklama
reklama