Sprzęt narciarski dla policjantów, którzy patrolują stoki

Poniedziałek, 13 stycznia 2014 18:18

22 zestawy narciarskie (narty, buty, kije, kaski, gogle, rękawice oraz kominiarki) za kwotę prawie 60 tys. zł otrzymali policjanci patrolujący stoki. Wyposażenie zostało zakupione ze środków Komendy Głównej Policji. Sprzęt przekazał w poniedziałek zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie, młodszy inspektor Paweł Dzierżak.

Policyjne patrole na terenach narciarskich w Małopolsce funkcjonują od 2005 roku. Własne patrole narciarskie posiadają jednostki w Zakopanem, Nowym Targu, Tarnowie i Nowym Sączu, wsparcie stanowią także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie (m.in. Oddziału Prewencji czy Komisariatu Wodnego Policji).

Służba patrolowa pełniona jest na terenach narciarskich: - KMP Nowy Sącz (Jaworzyna Krynicka, Słotwiny, "Dwie Doliny" w Piwnicznej-Zdroju, Ryterski Raj), KPP Zakopane (Kasprowy Wierch, Szymoszkowa, Białka Tatrzańska, Jurgów, Harenda, Witów - Ski, Nosal, Bukowina Tatrzańska, Małe Ciche, Koziniec), KPP w Limanowej (Laskowa - Kamionna, Limanowa - Ski, Śnieżnica, Lubomierz Ski), KPP w Nowym Targu (Czorsztyn - Ski w Kluszkowcach, Palenica w Szczawnicy, Zadział, "Polana Sosny" w Niedzicy), KMP w Tarnowie (Jastrzębia Ski w Jastrzębi, Jurasówka w Siemiechowie, Lubinka w Janowicach). Wsparcie stanowią policjanci: SPAP w Krakowie, komisariatu Wodnego Policji w Krakowie i OPP w Krakowie.

Jak informuje podinsp. Mariusz Ciarka z małopolskiej policji, w okresie od 27 grudnia 2012 roku do 18 marca 2013 roku policjanci pełnili 694 służby ośmiogodzinne w ramach dwuosobowych patroli. W tym czasie wylegitymowali 174 osoby, pouczyli o zasadach bezpieczeństwa zawartych w katalogu FIS - 1772 osoby, przeprowadzili 64 interwencje, udzielili pomocy GOPR i TOPR - 27 razy. Ponadto wykryli 37 wykroczeń, w tym 26 dotyczących obowiązku noszenia kasku i 30 związanych ze spożywaniem alkoholu (nałożono 5 mandatów karnych).

/ab

źródło: krakow.gazeta.pl

komentarze
reklama
reklama