Startuje III edycja kampanii "Bezpiecznie Na Nartach"

Wtorek, 23 stycznia 2018 12:00

Już po raz trzeci na małopolskich stokach zagoszczą eventy związane z kampanią społeczno - edukacyjną kierowaną do wszystkich fascynatów sportów zimowych. Cykl czterech imprez rozpocznie się 30 stycznia i zakończy się 10 marca.

Sama akcja to jednak nie tylko spotkania i zabawa na stokach, to także akcje edukacyjne podejmowane przez stronę www.bezpiecznienanartach.pl i patronów medialnych, wśród których jest magazyn narciarski narty.malopolskaonline.pl

Jak mówi organizator akcji - Tomasz Witek, dzięki współpracy z działającą na stacji w Jurgowie szkołą narciarską Ski-Plus przez cały sezon, cyklicznie publikowane będą profesjonalne porady i wskazówki, jak korzystać z zimy w sposób bezpieczny i dający maksimum satysfakcji.

ZANIM WJEDZIESZ NA STOK

Fanów zimowego szaleństwa z roku na rok przybywa. Szacuje się, że w obecnie sporty zimowe uprawia około 6 milionów Polaków (dodam, że Warszawa liczy sobie niespełna 2 miliony mieszkańców). Śmiało zatem możemy uznać narciarstwo oraz snowboard za sporty masowe.
Wielu z nas oczekuje zimy z utęsknieniem, lecz nie każdy wie lub pamięta o przygotowaniu zarówno siebie jak i swojego sprzętu do białego szaleństwa. A to klucz do udanego sezonu.

TRENING CZYNI MISTRZA
Jeśli na co dzień prowadzimy raczej siedzący tryb życia, a naszą jedyną aktywnością fizyczną jest gonienie autobusu lub wycieczka schodami w domu, zdecydowanie powinniśmy już we wrześniu/październiku pomyśleć o zwiększeniu aktywności. Na szczęście w naszym kraju otwiera się coraz więcej miejsc gdzie w przyjaznych warunkach możemy poprawić swoją kondycję.
O czym musimy pamiętać i na które partie ciała zwrócić szczególna uwagę? Na nartach czy snowboardzie najbardziej obciążone są nogi w szczególności kolana więc dobrze jest wzmocnić mięśnie ud. Na przykład. Mięsień czworogłowy uda odpowiedzialny jest za stabilizację kolana – dlatego wzmacnianie go pomoże uniknąć w przyszłości urazu kolana.
Nie zapominajmy także treningach pozostałych mięśni. Dwugłowy uda odpowiedzialny jest za zginanie stawu kolanowego, mięsień trójgłowy łydki lub mięsień piszczelowy są odpowiedzialne za staw skokowy.
Trening na siłowni pozwoli nam przygotować się do sezonu, wzmocni nasz organizm, poprawi samopoczucie i co za tym idzie (a to niewątpliwie dobra informacja) pozwoli zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Trening możemy uzupełnić basenem oraz sauną.

SPA DLA SPRZĘTU
Oprócz przygotowania do sezonu naszego ciała, pamiętajmy o sprzęcie sportowym. Sprzęt narciarski zazwyczaj wiele miesięcy „pomieszkuje” w zakamarkach piwnic, zakurzony często nie jest gotowy do starcia ze śniegiem. W związku z tym musimy pamiętać aby przed pierwszą jazdą zafundować mu SPA.
Najłatwiejszą formą jest oddanie sprzętu do serwisu narciarskiego. Takie serwisy znajdziemy niemal w każdym sklepie sportowym oraz stoku narciarskim. Przed sezonem należy: naostrzyć krawędzie, nasmarować ślizg, sprawdzić wiązania, a gdy to konieczne wykonać regenerację oraz strukturę ślizgu. Koszt pełnego serwisu nie powinien przekroczyć 80/100zł.
Wykonanie takich zabiegów pozwoli nie tylko zwiększyć przyjemności jazdy. Wpłynie także na poprawę naszego bezpieczeństwa.Daty eventów:
30 stycznia - Mały bieg Podhalański
4 luty - Kotelnica Białczańska
11 luty - Grapa Ski
18 luty - Zjazd na byle czym – Kotelnica Białczańska
10 marzec - Bieg narciarski Obidowa- Turbacz

Więcej informacji na www.bezpiecznienanartach.pl oraz na www.facebook.com


Zobacz nasze relacje z poprzednich edycji:

Kolejna odsłona akcji "Bezpiecznie na nartach"

Bezpieczenie na Nartach - trwa cykl imprez promujących bezpieczeństwo

Bezpiecznie Na Nartach - druga edycja

mat. prasowe.
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama