Zima się rozkręca!

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Już od kilkunastu dni możemy jeździć na nartach w Małopolsce. Rekordowo wcześnie bo już 2 grudnia uruchomiono Gąsienicową na Kasprowym Wierchu, choć już tydzień wcześniej jeździć można było w ośrodku Master Ski w Tyliczu.

W Białce Tatrzańskiej pierwsza tydzień temu wystartowała Bania, a wczoraj dołączyły do niej pierwsze trasy ośrodka Kotelnica. Jeździ także wyciąg UFO w Bukowinie Tatrzańskiej

Jak już pisaliśmy w piątek startuje Rusin-Ski, ale w tym dniu sezon otworzą też narciarze w Czarnym Groniu koło Andrychowa, oraz w Kompleksie Beskid w Spytkowicach.

Na sobotę otwarcie zapowiedziały stacje Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach, Małe Ciche, Tylicz-Ski oraz Słotwiny Arena a w niedzielę wystartuje Wierchomla w Dwóch Dolinach.

W kolejnym tygodniu jeździć będziemy mogli już na Kozińcu w Czarnej Górze oraz na stacji Ski Suche. Jeśli warunki pogodowe pozwolą końcem przyszłego tygodnia ruszyć mają dwie kameralne ale bardzo lubiane stacje w Nowym Targu - Zadział i Długa Polana.

Dopiero w kolejny weekend swoje podwoje dla miłośników białego szaleństwa otworzy zakopiańska Harenda, Szymoszkowa oraz Witów-Ski. W tych dniach otwarty zostanie też ośrodek w Jurgowie.

W galerii poniżej zdjęcia z pierwszego dnia szusowania na Kasprowym Wierchu autorstwa Pawła Dobrzyńskiego.

oprac. wo/


Chcesz nam coś przekazać? Gdzieś jeszcze pracują już wyciągi? Napisz na adres narty@malopolskaonline.pl lub dzwoń na numer 796-024-024
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama