Wreszcie! Zaczynają się małopolskie ferie.

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Właśnie dziś upragnionego wolnego doczekały się dzieciaki i młodzież z Małopolski, Wielkopolski, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i świętokrzyskiego.

Warto było czekać bo zima właśnie teraz pokazała swe zimowe oblicze, a stacje narciarskie mimo, że sezon w pełni nie przestają zaskakiwać. Kilka dni temu na przykład na Długiej Polanie w Nowym Targu zainstalowano i uruchomiono nowoczesny wyciąg taśmowy w miejsce starego wyeksploatowanego wyciągu dla dzieci. Taśma znacząco poprawiła bezpieczeństwo i komfort stawiających pierwsze kroki narciarzy.

Cały stok dla początkujących na Długiej Polanie zyskał nowy, bardziej przyjazny profil oraz został wyposażony w nowe figury "stwora Yeti" w tym również obrotowe. Dla miłośników snowtubingu stworzono dwa równoległe tory do rywalizacji w parach.

Udogodnienia dla dzieci to w tegoroczny trend - taśmy z myślą o najmłodszych powstały na Kozińcu w Czarnej Górze i na stacji Tylicz-Ski, a na Bani w Białce Tatrzańskiej uruchomiono już drugi taki wyciąg.


Z kolei Kasina Ski uruchomiła drugą linie bezpłatnego busa, dowożącego narciarzy na stok. Od stycznia z takiego bezpłatnego busa korzystać mogą mieszkańcy Krakowa, a od wczoraj bus dwa razy dziennie jeździ też do Rabki, za każdym razem zabierając 22 osoby. Szczegóły dostępne są pod numerem infolinii 881-444-004


oprac. wo/


Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama