Małopolscy policjancii grają w WOŚP

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej imprezy charytatywnej jest zebranie środków na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych.

Tak jak w latach ubiegłych i w tym roku małopolscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowi prowadzą już w sztabach szkolenia dla wolontariuszy, a  w niedzielę będą pilnować bezpieczeństwa kwestujących i kontrolować, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione. W tym roku małopolscy policjanci aktywnie włączają się także w granie dla WOŚP oraz w licytacje.  

W  wielu miastach Małopolski staną stoiska profilaktyczno - informacyjne, przy których policjanci będą informować o bezpieczeństwie. Takie stoiska pojawią się w krakowskim centrum handlowym „Serenada” oraz w centrum handlowym „Kazimierz”. Stoiska będą również  na płycie Rynku w Nowym Sączu, w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu, w Centrum Kultury w Oświęcimiu, jak również na Rynku w Myślenicach i w Zespole Szkół w Bochni. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zachęcają również do wzięcia udziału w licytacji na rzecz Orkiestry.

W Krakowie na Bulwarach Wiślanych odbędzie się 11 bieg Wielkich Serc.  

Dużo w tym dniu, będzie się działo w powiecie tarnowskim!

Policjanci z Tarnowa rozegrają charytatywny turniej  piłki nożnej,  podczas którego nastąpi zbiórka  środków pieniężnych na WOŚP. Tarnowscy policjanci oraz pracownicy cywilni będą również w tym dniu honorowo oddawać krew. W kilku miejscach powiatu tarnowskiego będą zorganizowane pokazy sprzętu policyjnego. Będzie go  można oglądać na płycie tarnowskiego  Rynku, na placu Sobieskiego, w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie oraz w Rynku w Tuchowie.   
Wszyscy, którzy w tym dniu będą uczestniczyć w graniu dla WOŚP muszą pamiętać o kilku zasadach, aby nie zostać oszukanym czy okradzionym.  

Drogi darczyńco!
  • Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
  • Dodatkowo identyfikator musi mieć logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (słynne serce);
  • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu, jeśli go nie widzisz możesz poprosić o okazanie;
  • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany numer kwestującego, ten sam, który widnieje na identyfikatorze.
  • Każdy wolontariusz musi mieć ze sobą „serduszkowe” naklejki.
 
Drogi wolontariuszu!
  • Nie prowadź zbiórki w miejscach mało uczęszczanych, słabo oświetlonych ulicach, oraz w miejscach, które wydają się niebezpieczne.
  • Unikaj prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!
  • Staraj się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe, opiekę osób dorosłych.  
  • Wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszaj się w grupie, korzystaj z pomocy znajomych lub bliskich.

Apelujemy do wszystkich wolontariuszy oraz osób włączających się w zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, o zwracanie się o pomoc do Policji, jeżeli zajdzie taka potrzeba - czytamy na malopolska.pollicja.gov.pl
 

źródło: Małopolska Policja

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama