Kasprowy Wierch

Telefon
18 201 45 10
E-mail
kasprowy.wierch@pkl.pl
Strona www
www.pkl.pl/kasprowy-wierch/kasprowy.html
Adres
34-500 Zakopane
Najpopularniejsza "narciarska góra" Polski, o wysokości 1987 m n.p.m. była miejscem budzącym ciekawość narciarzy już w pierwszych latach ich obecności w Tatrach. Usytuowanie Kasprowego Wierchu niemal w środku pasma tatrzańskiego stwarza niesamowite, możliwości do podziwiania Tatr jak i uprawiania jednych z najpiękniejszych sportów- narciarstwa i snowboardu. Oprócz nowoczesnej kolei linowej z panoramicznymi szybami funkcjonującej przez cały rok do dyspozycji narciarzy są dwie koleje krzesełkowe w kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Świetnie przygotowane trasy narciarskie oraz bliskość gór przyciąga tu rzesze miłośników białego szaleństwa. Dla narciarzy PKL w rejonie Kasprowego Wierchu przygotowuje łącznie 14 km tras narciarskich na naturalnym śniegu. Kasprowy Wierch przyciąga rzesze turystów, dzięki wspaniałym widokom, łatwością dostępu do szczytów tatrzańskich oraz możliwością obcowania z piękną dziką przyrodą. Trasy w rejonie Kasprowego Wierchu posiadają homologacje FIS do rozgrywania zawodów.

Kolej krzesełkowa w kotle Gąsienicowym zapewnia zjazdy na najwspanialszym terenie zjazdowym. 400m różnicy wniesień, ok. 1400m. długości trasy narciarskiej utrzymywanej przez ratraki, 2400 osób na godzinę zdolności przewozowej gwarantuje jazdę na bieżąco bez oczekiwania. Na zakończenie dnia można zjechać do Kuźnic nartostradą przez Karczmisko o długości ok. 8,5.km.

Kocioł Goryczkowy oferuje jedyne w Polsce alpejskie tereny zjazdowe dla snowbordzistów i narciarzy. Kolej krzesełkowa Goryczkowa zapewnia zjazd narciarski przy różnicy poziomów ponad 600 m i długości ok. 2000 m. Są to najlepsze parametry narciarskie w Polsce. Wspaniałe górskie widoki, urozmaicony teren przejazdu przez kotły i żleby zapewniają najwspanialsze przeżycia narciarskie i emocjonalne. Trasa utrzymywana jest przez ratraki. Jazdę na Goryczkowej można zakończyć przejazdem nartostradą (ok. 3,5 km) do Kuźnic.

Materiały, zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony www.pkl.pl
Informacje o wyciągach i trasach narciarskich
  • 3 / 6000 m
  • 4 / 14000 m