Limanowa Ski Łysa Góra

Telefon
+48 18 33 734 34
Fax
+48 18 33 734 34
E-mail
biuro@lysagora.eu
Strona www
www.lysagora.eu
Adres
Limanowa
Stacja narciarska Limanowa-Ski położona jest w pięknej kotlinie górskiej w Beskidzie Wyspowym na północnych zboczach Łysej Góry, ok. 5 km od centrum Limanowej.
W 2007 na roku zostały tam zbudowane 4-os. kolej krzesełkowa Doppelmayr oraz dwa wyciągi orczykowe. Najdłuższa trasa posiada 1000 m, a suma wszystkich tras to 2300 m. Pasmo Łososińskie, w obszarze którego usytuowany jest stok zatrzymuje wilgotne strefy opadów, dzięki czemu śniegu często jest znacznie więcej niż w okolicy, co zapewnia niezwykle korzystne warunki narciarskie. Pierwszy śnieg zwykle pojawia się już w listopadzie, a północna wystawa stoku wymiernie spowalnia topnienie, przez co pokrywa śnieżna często utrzymuje się nawet do kwietnia. Na szczyt w ciągu 5 minut wywozi nas kolej krzesełkowa, skąd możemy wybrać jedną z 3 tras zjazdowych:
- niebieską widokową i rekreacyjną trasę dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy o długości 1000 m biegnącą przez las, początkowo południowo - wschodnim szczytowym zboczem, następnie wschodnim, aby znów włączyć się w bardzo szeroki północny obszar głównego stoku.
- czerwoną - trasę dla zaawansowanych narciarzy o długości 700 m wiodącą wzdłuż kolei krzesełkowej, posiadającą certyfikat FIS do organizowania międzynarodowych zawodów w kategorii slalom. Początkowy odcinek trasy jest bardzo stromy i przechodzi w łagodny przy dolnej stacji.
- zieloną - dla stawiających pierwsze kroki, jak i doszkalających się narciarzy łagodna trasa o długości 300 m przy wyciągach orczykowych.
Wszystkie trasy są codziennie przygotowywane przez ratraki i posiadają wydajny system naśnieżania, a także oświetlenie, dzięki któremu ośrodek jest czynny do 21. Nad bezpieczeństwem na stoku czuwa GOPR.
Na stoku funkcjonują 2 punkty gastronomiczne:
- Restauracja na szczycie, wraz z nasłonecznionymi tarasami widokowymi skąd można podziwiać widoki na Beskidy, Gorce, Pieniny oraz Tatry.
- Bar przy dolnej stacji wraz z dodatkowymi punktami grillowymi.
Przy dolnej stacji przygotowane zostały parkingi dla 700 samochodów.
Funkcjonuje również wypożyczalnia i serwis nart i snowboardów a także szkoła narciarska.
Bazę noclegową stanowią liczne hotele, pensjonaty oraz gospodarstwa agroturystyczne w Limanowej i okolicy.
Adres email: biuro@lysagora.eu
Telefon/Faks: +48 18 33 734 34

Wypożyczalnia i szkoła narciarska:
kom. 531 395 939
tekst i zdjęcie ze strony www.lysagora.eu
Informacje o wyciągach i trasach narciarskich
  • 2 / 600 m
  • 1 / 600 m
  • 3 / 2300 m
  • 1
  • 1
  • 1
Dodatkowe informacje