Obidowa - Turbacz

Adres
Obidowa
Trasa liczy 11 kilometrów i biegnie z Obidowej (powiat Nowy Targ) aż do schroniska pod szytem Turbacza, najwyższego szczytu Gorców. Pierwsze cztery kilometry trasy nadają się dla wszystkich, później trasa staje się bardziej wymagająca i dlatego przeznaczona jest dla zaawanasowanych miłośników tego sportu.

Dostępne są także dwa dodatkowe warianty trasy, które pozwalają dostosować trening do własnych potrzeb i warunków atmosferycznych:

I wariant – liczący 4 km długości, początkowo prowadzi główną trasą, a po około 3 kilometrach skręca w lewo i wiedzie przepiękną stokówką. Z istniejącą trasą łączy się na 6 kilometrze. Możemy zjechać nią do miejsca startu lub udać się do schroniska na Turbaczu.

II wariant – liczący 6 km długości, prowadzi doliną potoku Obidowiec. Po połączeniu z główną trasą istnieje możliwość podejścia na szczyt (3 km) lub zjazdu do Obidowej (8 km).

Na miejscu działa wypożyczalnia nart - Obidowa 38 w budynku sklepu spożywczego. Na szczycie znajduje się schronisko turystyczne.